Galeria Pod NapieciemGALERIA POD NAPIĘCIEM  archiwum
AKTUALNOSCIARCHIWUMHISTORIAKONTAKTGALERIATECHNICZNEKreska i plama
Wystawa prac rysunkowych Ireneusza Rolewskiego
studenta V roku kierunku malarstwo
na Wydziale Grafiki i Malarstwa
w Pracowni Rysunku Realistycznego
prof. Andrzeja Grendy i mgr Gabrieli Cichowskiej. 

wernisaż 5 XII 2017 r. o godzinie 15.15
wystawa czynna do dnia 7 I 2018 r.
 

„Zwięzłość jest siostrą talentu.” Antoni Czechow

Od wielu lat w Pracowni Rysunku Realistycznego łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, mam przyjemność prowadzić po mozolnej bo artystycznej drodze grupę młodych utalentowanych ludzi.
Dzisiaj polecam Państwu wyjątkową wystawę. To wystawa rysunków jednego z nich, młodego nieprzeciętnie uzdolnionego przyszłego artysty - Ireneusza Rolewskiego.
Dzisiaj słowo „pasja” straciło na wartości, jest zbyt często i nonszalancko używane przy byle jakich okazjach. Pan Rolewski, cały wypełniony jest sensem tworzenia. Permanentnie pracuje, poznaje tajemnice technologii, studiuje i czerpie z natury, nie dowierza elektronicznym sztuczkom i wszystko to, jak pisał mistrz Zbigniew Warpechowski wbrew temu czego ten wesoły świat chce nas nauczyć: cwaniactwa, wyrachowania, arogancji, cynizmu a nawet chamstwa. Z zainteresowaniem obserwował będę artystyczną drogę Pana Ireneusza Rolewskiego, co z całą powagą polecam także innym miłośnikom sztuk pięknych.

prof. Andrzej Grenda

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/138593146904847/    

Zdjęcia z wernisażu: www.facebook.com/pg/Galeria-Pod-Napięciem-138985596156446/photos/?tab=album&album_id=1543443895710602    

Katalog wystawy: pobierz plik PDF